Pro ošetření zahradního nábytku doporučujeme nátěrové hmoty OWATROL – AQUADECKS

zahradni-nabytek-prowood-ochranne-natery-owatrolZahradní nábytek PROWOOD vyrábíme z finské borovice, která je zpracována na tepelně upravené dřevo - ThermoWood®. Touto tepelnou a vlhkostní úpravou získá nábytek nové fyzikální a mechanické vlastnosti, především delší trvanlivost (minimální životnost materiálu je 30 let), odolnost proti hnilobě, vyšší pevnost a rozměrovou stálost.

Pod působením UV záření mění zahradní nábytek svůj vzhled (šedne - získá patinu). Pro minimalizaci poškození UV zářením a povětrnostními vlivy je nutné všechny plochy nábytku PROWOOD povrchově ošetřit ochranným nátěrem, zvláštní pozornost je třeba věnovat koncovým řezným rez-plus-cd91plochám (čelům). Otevřené řezné plochy (čela), před provedením finální povrchové úpravy, ošetřete speciálním prostředkem z naší nabídky, určeným pro konzervaci řezných ploch (OWATROL PCD 91).

Pro finální ošetření nábytku PROWOOD doporučujeme použití nátěrových hmot dodávaných naší firmou (OWATROL-AQUADECKS®).


V případě, že budete vybírat nátěrovou hmotu samostatně, doporučujeme vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní či syntetické bázi není doporučeno.

V případě, že nábytek PROWOOD není povrchově ošetřen (je nedostatečně nebo nevhodně ošetřen) nátěrovou hmotou, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny.

OWATROL - AQUADECKS je penetrační a přilnavý finální nátěr na dřevo zahradního nábytku PROWOOD. Poskytuje nábytku pružnou a matnou barvu. Tento nátěr se vsakuje, proniká do dřeva zahradního nábytku a stabilizuje jej za účelem snížení vzniku prasklin, deformací a jiných poškození způsobených vlhkostí a slunečními paprsky.

 

Ochranné nátěry pro ošetření zahradního nábytkuúdržba karamelového vzhledu zahradního nábytkuZahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood

Zahradní nábytek PROWOOD ošetření nátěrem OWATROLsnížení rizika vzniku prasklin a deformací

Ochranný nátěr zahradních setů, lehátek, židlí, lavic a křeselzvýšení trvanlivosti nábytku

Zahradní nábytek PROWOOD pro ochranu zahradního nábytkuúčinná ochrana proti UV záření

Jednoduchá aplikace ochranného nátěru na zahradní nábytekjednoduchá aplikace ochranného nátěru

 

 

OWATROL - AQUADECKS lze aplikovat na nový i zastaralý zahradní nábytek. Poskytuje mu matný vzhled zvýrazňující krásu dřeva zahradního nábytku. Pohlcuje UV záření a zajišťuje dlouhotrvající finální nátěr. Jednoduše se nanáší.

 

Ochranný nátěr zajistí zahradnímu nábytku
                                                         krásný karamelový vzhled.

 

Systém nátěru OWATROL „mokré na mokré“ spočívá v nanesení první silné vrstvy nátěru zahradního nábytku, kterou necháte vsakovat, dokud nezmizí z povrchu dřeva zahradního nábytku mokrý vzhled. Toto obvykle trvá 15 - 20 min.

Ihned poté nanesete druhou vrstvu nátěru. Tímto způsobem si dřevo zahradního nábytku „samo“ řekne, kolik nátěru potřebuje, protože se proces sycení dřeva nepřeruší a dřevo se tím dokonale nasytí. Ušetříte tak čas nutný k zaschnutí první vrstvy a také další pracný úkon – broušení povrchu zahradního nábytku a následné čištění od prachu.

 

Nátěr OWATROL – AQUADECKS dodáváme ve třech odstínech:

OWATROL – AQUADECKS
Odstín HONEY
       OWATROL – AQUADECKS
Odstín TEAK
       OWATROL – AQUADECKS
Odstín GRAPHITE GREY
vzorek ThermoWood® před / po nátěru   vzorek ThermoWood® před / po nátěru   vzorek ThermoWood® před / po nátěru
Zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood   Zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood   Zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood

 


Zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood Více informací o nátěrech OWATROL – AQUADECKS