Zahradní nábytek PROWOOD - otázky a odpovědi

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood1. Ptáte se, proč si pořídit zahradní nábytek právě z masivu?

Přírodní dřevo je ta nejpřirozenější surovina vhodná pro výrobu nábytku. Dřevo je příjemné na pohled i na dotek, a proto je nábytek z masivu tou nevhodnější volbou pro Váš útulný domov. Mezi další výhody patří absolutní zdravotní nezávadnost, můžete tedy vyloučit různé alergické reakce, bolesti hlavy či podráždění dýchacích cest. Nevýhodou nábytku z masivu může být vyšší cena díky užití přírodního materiálu.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood2. Je možné si zboží před objednáním někde prohlédnout?

Určitě je možné si dřevěný zahradní nábytek a plotovky  PROWOOD prohlédnout v naší vzorkovně v sídle firmy v Opavě, kde jste srdečně vítáni.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood3. Je možné u Vás nakoupit dřevěný zahradní nábytek na splátky?

V tuto chvíli bohužel ne. Možnost nakoupit na splátky plánujeme v blízké budoucnosti.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood4. Odpovídá vyobrazené zboží skutečnosti?

Jako výrobce a dodavatel dřevěného zahradního nábytku a plotovek PROWOOD se samozřejmě snažíme o co nejvěrnější zachycení toho, jak nábytek a plotovky PROWOOD ve skutečnosti vypadají. Je to i v našem zájmu, proto prezentujeme i fotografie detailů pro tu nejlepší představu každého zákazníka.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood5. Doprava zahradního nábytku je skutečně zdarma?

Ano, při nákupu v celkové hodnotě vyšší než 1500,- Kč je doprava skutečně zdarma, a to do kteréhokoliv místa v ČR. Do ceny 1500,- Kč účtujeme dopravné jen za 120,- Kč.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood6. Zasíláte zboží i do zahraničí?

Ano. Vaši objednávku Vám bezpečně doručíme po České republice, na Slovensko i do dalších evropských států.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood7. Jaká je záruční lhůta?

Na všechny produkty řady PROWOOD je poskytována zákonná záruční doba 24 měsíců.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood8. Jaká je životnost dřevěného zahradního nábytku a plotovek PROWOOD?

Testy prokázaly, že tepelně upravené dřevo ThermoWood patří do 2. třídy biologické odolnosti a je schopno 30-ti leté životnosti. Odolnost tohoto materiálu proti rozkladu je daleko lepší než u běžných jehličnatých dřevin nebo některých tropických listnatých dřevin. Velká rozměrová stálost zvyšuje životnost výrobků PROWOOD z materiálu ThermoWood.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood9.Je nutné dřevěné zahradní posezení a plotovky PROWOOD povrchově ošetřit?

Povrch dřevěného zahradního posezení a plotovek PROWOOD z materiálu ThermoWood začne s odstupem času šednout a praskat. Abyste omezili působení UV záření a povětrnostních vlivů, doporučujeme výrobky PROWOOD ošetřit povrchovou úpravou, zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood10. Jak je třeba připravit dřevěný podklad před nátěrem?

Dřevěný podklad musí být čistý, suchý a nesmí být vystaven mrazu.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood11. Jaký druh povrchové úpravy je vhodný pro výrobky PROWOOD?

Pro ošetření dřevěného zahradního nábytku a plotovek PROWOOD z masivu ThermoWood doporučujeme použití nátěrových hmot dodávaných naší firmou. V případě, že budete vybírat nátěrovou hmotu samostatně, doporučujeme vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní bázi není pro výrobky PROWOOD doporučeno.  Více o povrchové úpravě: Příslušenství

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood12. Proč není doporučeno použití přírodních olejů na ošetření venkovního zahradního nábytku a plotovek PROWOOD z materiálu ThermoWood?

Oleje na přírodní bázi obsahují složky, které byly z masivního dřeva ThermoWood při výrobě složitě vylučovány tepelným procesem a materiál ThermoWood by jimi byl znovu nasycen.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood13. Jak můžeme zabránit blednutí barvy masivního zahradního nábytku a dalších výrobků PROWOOD?

Pokud si přejete zachovat přirozenou tmavě hnědou barvu exteriérového masivního dřevěného nábytku PROWOOD, měli byste materiál ThermoWood ošetřit vhodným nátěrem. Stejné ošetření by se mělo provádět v pravidelných intervalech v závislosti na změnách barvy povrchu masivního zahradního nábytku PROWOOD (cca každé 2 roky).

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood14. Jaký vliv má UV záření na povrch dřevěného zahradního posezení a doplňků PROWOOD?

Sluneční UV záření je neuvěřitelně ostré na povrchy nejen dřevěného zahradního posezení a doplňků PROWOOD z masivu ThermoWood, ale i na povrchy všech druhů dřevin. Způsobuje především barevné změny na povrchu neošetřeného nábytku a postupné zešednutí.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood15. Má spojovací materiál použitý u zahradního nábytku PROWOOD antikorozní úpravu?

Spojovací materiál použitý u dřevěného zahradního nábytku PROWOOD má povrchovou úpravu, která chrání jednotlivé prvky kování před působením vlhkosti a tím následné korozi. Pokud tato ochrana není poškozena, vydrží spojovací materiál po celou dobu životnosti dřevěného zahradního posezení PROWOOD bez koroze.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood16. Proč je dřevěný zahradní nábytek PROWOOD potřeba při skládání lepit?

Zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWood je potřeba slepit proto, aby se zvýšila celková tuhost nábytku, jeho stabilita a také aby byly dostatečně ochráněny spoje ve vlhkém venkovním prostředí a dřevěný nábytek tak obstál v těžkých venkovních podmínkách. Po slepení také nedojde ke snadnému uvolnění kolíkových spojů.

Pro lepení kolíkových spojů dřevěného venkovního nábytku PROWOOD je použito polyuretanové lepidlo, které je vhodné do vlhkého venkovního prostředí a neuvolní se. Tlumí hluk a vibrace, lehce napěňuje a vyplňuje nerovnosti. Není agresivní k podkladu, odolává běžným chemikáliím a povětrnostním vlivům.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood17. Co s dřevěným zahradním nábytkem PROWOOD v zimě?

V čase mimo sezónu doporučujeme chránit dřevěný zahradní nábytek PROWOOD netransparentní fólií nebo jej uskladnit v místech, kde bude chráněn před nepříznivými povětrnostními vlivy.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood18. Je dřevěný zahradní nábytek PROWOOD ekologický a zdravotně nezávadný?

Celý výrobní proces materiálu ThermoWood probíhá bez chemických přísad a pouze za pomoci tepla a páry. Následná výroba zahradního nábytku a plotovek PROWOOD je ekologická a nemá žádný vliv na životní prostředí. Na konci své životnosti lze masivní dřevo ThermoWood zařadit do alternativního využití nebo odstranit stejným způsobem jako běžné dřevo.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu ThermoWood19. Co je to PEFC označení? Pochází dřevo ThermoWood z obnovitelných zdrojů?

Zkratka PEFC označuje certifikát, který Vám zaručí, že dřevo použité pro výrobu tohoto zahradního nábytku nebylo nelegálně těženo, naopak, že je toto dřevo zajišťováno z trvale udržitelných obhospodařovaných lesů, které jsou řízeny a kontrolovány finskou vládou.