Zahradní nábytek z masivu - důvody proč zahradní nábytek z masivu

Zahradní nábytek PROWOOD je vyrobený z unikátního masivního materiálu finské tepelně upravené borovice ThermoWood. Tento materiál má optimální vlastnosti pro exteriérové (venkovní) použití, kterými jsou převážně velmi dlouhá životnost, perfektní rozměrová stálost a zcela výjimečná biologická odolnost.

Většina lidí, kteří si chtějí pořídit zahradní nábytek z masivu má ke dřevu obvykle jiný vztah než k zahradnímu nábytku z jiných materiálu. Je však volba dřevěného zahradního nábytku ta správná? Co se týče volby kvalitního materiálu ThermoWood pro zahradní nábytek, tak říkáme ano. Podívejte se na několik důvodů, proč zvolit zahradní nábytek z masivu ThermoWood.

Zahradní nábytek z masívu - důvody proč zahradní nábytek z masívuZdravotní nezávadnost zahradního nábytku

Zahradní nábytek z masivu je nejzdravější zahradní nábytek, který existuje. Neuvolňují se z něj žádné nežádoucí či rakovinotvorné látky jako jsou např. formaldehydy a další škodlivé látky. Masivní dřevo pro výrobu zahradního nábytku je mnoha generacemi prověřený stavební materiál, který splňuje nejvyšší kritéria pro zdravý domov, a proto se doporučuje i dětem a alergikům.

Zahradní nábytek z masívu - důvody proč zahradní nábytek z masívuŽivotnost zahradního nábytku minimálně 30 let

Dřevěný zahradní nábytek z masivu ThermoWood se vám oproti jiným dřevinám jen tak snadno nerozbije a nerozviklá. Pro výrobu dřevěného zahradního nábytku z masivu jsme zvolili materiál ThermoWood, neboť je naprosto výjimečný - kombinace tuhé finské borovice s ojedinělou technologií tepelné úpravy v teplotním rozmezí 160 - 215 ˚C. Při výrobě tepelně upraveného dřeva ThermoWood se používá pouze teplo a pára. Odborníci tvrdí, že zahradní nábytek masivu je charakteristický pro svou dlouhověkost a vydrží až desetkrát déle.

 

Zahradní nábytek Prowood - zahradní nábytek z masívu

Zahradní nábytek z masívu - důvody proč zahradní nábytek z masívuSnadná povrchová úprava zahradního nábytku

Pro ošetření povrchu zahradního nábytku z masivu ThermoWood doporučujeme nátěrové hmoty OWATROL – AQUADECKS , které jsou zdravotně nezávadné. Poskytují pružnou a dlouhotrvající matnou barvu. OWATROL - AQUADECKS se může aplikovat na nový i používaný zahradní nábytek. Nátěr poskytuje matný vzhled zvýrazňující krásu dřevěného zahradního nábytku, pohlcuje UV záření, zajišťuje dlouhotrvající finální nátěr a jednoduše se nanáší.

Zahradní nábytek z masívu - důvody proč zahradní nábytek z masívuZahradní nábytek z masivu je dlouhodobě levnější

Je pravdou, že o něco vyšší počáteční náklady na dřevěný zahradní nábytek z masivního dřeva se časem vlastně promění ve velkou výhodou, protože už nikdy nebudete muset tento zahradní nábytek nahrazovat jiným. Spočítáte-li si na kolik vás v průběhu let vyjde výměna zahradního nábytku z jiných materiálů, tak to bude ve skutečnosti víc, než jsou počáteční náklady u zahradního nábytku z masivu ThermoWood.

Zahradní nábytek z masívu - důvody proč zahradní nábytek z masívuDřevěný zahradní nábytek z masivu je nadčasový

Stylový zahradní nábytek z masivu ThermoWood je rovněž typický svým krásným, přírodním a originálním vzhledem. Estetická hodnota zahradního nábytku je tímto vskutku nadčasová. Zahradní nábytek z masivu si tak po celou dobu své existence zachovává své velké kouzlo a kvalitu. Minimální životnost zahradního nábytku je 30 let a čas stráveny nad údržbou zahradním nábytkem je vskutku minimální.

 

Zahradní nábytek Prowood - zahradní nábytek z masívu

 Zahradní nábytek z masívu - důvody proč zahradní nábytek z masívuZahradní nábytek na každou zahradu

Zahradní nábytek před samotnou montáží prochází procesy, které změní jeho fyzické vlastnosti. Materiál používány pro zahradní nábytek je tepelně upravený masiv ThermoWood a při jeho zpracování probíhá přeměna jeho buněčné struktury. Tím získá zahradní nábytek vlastnosti a stabilitu lepší než neupravený materiál a absorpce vlhkosti je snížena až o 50%. U tepelně upraveného dřeva pro zahradní nábytek dochází také ke zlepšení tepelně izolačních vlastností zahradního nábytku a také ke snížení tepelné vodivosti (o zhruba 20 – 25 %). Proto je zahradní nábytek z masivu ThermoWood vhodný do každé zahrady pro každou příležitost.

Zahradní nábytek z masívu - důvody proč zahradní nábytek z masívuZahradní nábytek z masivu a jeho kvalita

Díky moderní době a technologiím je zahradní nábytek z masivu ThermoWood dlouhodobý a kvalita zahradního nábytku je vyšší než u ostatních dřevin. Zahradní nábytek po dobu své životnosti neztrácí na kvalitě a životnost zahradního nábytku lze prodloužit ošetřujícími prostředky OWATROL – AQUADECKS. Díky tepelně upravenému masivu ThermoWood je zahradní nábytek odolný vůči přírodním vlivům, plísním, škůdcům a dokonce i UV zářením. Proto je zahradní nábytek Prowood z masivu ThermoWood brán za jeden z nejkvalitnějších zahradních nábytku v moderní době.