Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběr

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrJak správně vybrat zahradní nábytek?

Svítí sluníčko, teplota stoupá? Chcete si pořídit nový nábytek na zahradu, chatu? Spěcháte?
Chvíli počkejte, máme pro Vás pár rad jak si pořídit kvalitní zahradní nábytek.

Dobrá volba je dřevěný nábytek z materiálu ThermoWood.

Ptáte se proč?

Dřevo je přírodní materiál, má příjemný vzhled, vytváří příjemnou, poklidnou atmosféru,
dokonale splyne s prostředím.

Jaký by vlastně měl kvalitní zahradní nábytek být?

Pevný, stabilní, ergonomický dobře tvarovaný pro dobré posezení. Vhodně ošetřený, aby údržba nebyla marná a dlouho vydržel stále jako nový.

 

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrKde bude zahradní nábytek stát?

Nejzákladnější otázka při výběru dřevěného zahradního nábytku. Než půjdete nábytek vybírat, musí vám být zcela jasné, kde nábytek budete používat. Pokud hledáte zahradní nábytek pod zakrytou terasu, do zahradních domků či altánů nebo do volného prostoru, pak zahradní nábytek PROWOOD z odolného materiálu ThermoWood je nejlepší volba.

Dřevěný nábytek PROWOOD je vyrobený z unikátního masivního materiálu finské tepelně upravené borovice ThermoWood. Materiál má optimální vlastnosti pro exteriérové, ale také interiérové použití, kterými jsou převážně velmi dlouhá životnost, perfektní rozměrová stálost a zcela výjimečná biologická odolnost.

Zahradní nábytek Prowood - základní rady pro správný výběr zahradního nábytku

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrJak budete zahradní nábytek používat?

Další velmi důležitá otázka, nad kterou většina zákazníků vůbec nepřemýšlí, a to je velká chyba. Budete Váš zahradní nábytek používat k posezení s přáteli, popovídání v rodinném kruhu nebo k hraní společenských her?

Pak potřebujete úplně jiný typ zahradního nábytku než ti z vás, kteří budou používat nábytek především k občerstvení či servírování. Zdá se to zbytečné? Vůbec ne. Ona výška sedu, hloubka, to vše hraje velikou roli. Hůře se najíte u nízkého stolu s plnou boční stěnou, usazeni v sedačce nebo křesle s hlubokým posedem, kde nebudete mít šanci se opřít s rovnými zády. Takové posezení je perfektní pro odpolední siestu, počtení zajímavé knihy nebo jen k relaxaci. Ale kdo venku především rád stoluje a hostí návštěvu, potřebuje kvalitní vyšší stůl a k němu příslušné židle či zahradní křesílka.

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrMateriál ThermoWood

Poměrně novým rozšiřujícím se materiálem dřevěného zahradního nábytku je zahradní nábytek z tepelně upraveného dřeva ThermoWood. Materiál ThermoWood se vyrábí tepelným procesem z finské (severské) borovice. Takto tepelně modifikovaný materiál ThermoWood získá nové vlastnosti a díky tepelné úpravě a změněným vlastnostem běžného severského borovicového dřeva je rozměrově mnohem stabilnější a jeho minimální životnost je na přímé povětrnosti až 30 let. Obrovskou výhodou zahradního nábytku z materiálu ThermoWood je navíc i přijatelná cena oproti sestavám zahradního nábytku z exotického dřeva. Ceny jsou navíc srovnatelné s kvalitativně mnohem horšími materiály. Konkrétně nábytek PROWOOD vyráběný z materiálu ThermoWood nabízí mnoho variant zahradních sestav, které jsou již skoro cenově srovnatelné s těmi nejlevnějšími a nejobyčejnějšími sestavami.

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrRozměry zahradního nábytku

Než vyrazíte nakupovat svůj zahradní nábytek z kvalitního materiálu ThermoWood, mějte jasno, jak velký prostor chcete svému zahradnímu nábytku věnovat. Pokud si pořídíte příliš malý nebo naopak příliš prostorný zahradní nábytek, pak nebudete spokojeni a vinu si ponesete sami díky své nepřipravenosti.

Navíc u rozměrů dřevěného zahradního nábytku hrají důležitou roli také vnitřní užitné parametry. A zde vzniká právě cenový rozdíl, který na první pohled není většině zákazníků znám. Hloubka a šířka užitné plochy sedu se již obvykle neuvádí, ale jakmile zahradní nábytek vyzkoušíte, ihned poznáte rozdíl v pohodlí. Dále také výška sedáku může hrát velikou roli v pohodlí.

Zahradní nábytek Prowood - základní rady pro správný výběr zahradního nábytku

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrNa čem bude zahradní nábytek stát?

Při výběru zahradního nábytku také myslete na povrch, na kterém budou stoly, lavice či židle stát. Dřevěnou terasu snadno poškrábou kovové patky, tenké nohy zase zapadnou do širších spár zahradní dlažby a je zde také nebezpečí převrácení židlí okolo běhajících dětí. Důležitá je také stabilita na běžném trávníku, aby nedošlo k zapichování  nábytku do trávy a tím k možnému úrazu. Všechno si proto ještě v obchodě nejprve vyzkoušejte. Posaďte se, položte, vyzkoušejte přisunout  křeslo ke stolu, ať máte jistotu, že vám právě tento dřevěný zahradní nábytek bude vyhovovat po všech stránkách.

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrPříprava nábytku před zimním uskladněním

Nemáte-li možnost používat zahradní nábytek i přes zimu v zimní zahradě, je třeba pomyslet na jeho zimní uskladnění. Před ním je však vhodné věnovat nábytku dostatečnou péči, abychom prodloužili jeho životnost i pěkný vzhled. Prvním krokem přípravy na zazimování je omytí nábytku. K tomu často postačí hadřík a mýdlová voda, případně využijte přípravky, které vám doporučí prodejce konkrétního nábytku. Po důkladném oschnutí nábytku může dojít k jeho uložení, u některých materiálů je však potřeba provést ještě další procedury. Zahradní nábytek PROWOOD doporučujeme na konci sezony ošetřit nátěrovými hmotami dodávanými naší firmou.

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrJak nemít stres z každého deště?

Určitě už jste zažil situaci, kdy jste odjeli někam pryč, daleko od své terasy, balkónu či zahrady, a začne se blížit bouřka nebo přeháňka. Vzpomenete si, že jste si ještě ráno užívali na svém zahradním nábytku a co nyní, když se blíží déšť.

Zahradní nábytek  je díky tepelně upravenému materiálu ThermoWood odolnější proti povětrnostním vlivům a jeho absorpce vlhkosti je snížena až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je rovnovážná vlhkost 5 – 7 %, přestože se  nábytek nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. U tohoto dřevěného nábytku nedochází k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury. Zahradní nábytek z materiálu ThermoWood je tedy rozměrově a tvarově stabilní v podmínkách běžné proměnlivé vlhkosti s dobrou redukcí všech vnitřních napětí a trvalých i dočasných rozměrových a tvarových změn.

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrNakupujte zahradní nábytek s jistotou do budoucna

Za nějakou dobu od pořízení zahradního nábytku mnohdy vznikne potřeba svůj zahradní nábytek rozšířit o jednu či více židlí, doplnit svoji sestavu ještě o lavici či malý stolek, jídelní set doplnit o sedací soupravu aj. Výrobě dřevěného  nábytku se věnujeme již několik let a jsme schopni vám doporučit, jak váš zahradní nábytek nebo set rozšířit.

Zahradní nábytek - základní rady pro správný výběrPřemýšlet a ptát se

Protože si zahradní nábytek nebudete kupovat pouze jen na jednu sezónu, ale určitě proto, abyste si své klidné zákoutí obohatili kvalitním nábytkem na více let, je třeba, abyste se před nákupem dobře zamysleli, u koho budete nábytek kupovat a k čemu ho vlastně budete využívat. Při nákupu zahradního nábytku je důležité se ptát na vše, co vás kolem zajímá, vlastnosti, ošetření nábytku, údržba, možnost rozšíření. Někdy i cena ikdyž je vyšší napoví, jak kvalitní dřevěný nábytek si můžete pořídit na spoustu let.

Nekupujte, ale investujte! A nejen do zahradního nábytku, ale i do Vašeho času.

Zpět na začátek stránky